<مهندسي معدن>


مهندسی معدن


 

وب لاگ تخصصي مهندسي معدن

 

۱۳۸٧/٢/٢٥

66 معدن در استان خراسان رضوی کشف شد

رئیس اداره اکتشافات معدنی سازمان صنایع و معادن استان خراسان رضوی از اکتشاف 66 معدن جدید با 96/4 میلیون تن ذخیره موادمعدنی طی یک سال اخیر در این استان خبر داد. مصطفی قرایی با اعلام این خبر افزود: حجم سرمایه گذاری برای برای اکتشاف معادن جدید در استان خراسان رضوی 8/4 میلیارد ریال بود. وی ادامه داد: مواد معدنی معادن فوق شامل: باریت, بنتونیت, مارن, تراورتن, خاک صنعتی, سیلیس, سنگ های آهن, گچ ولاشه, کائولن, گرانیت, پرلیت, مرمریت, آهن, فلدسپات و منگنز است. وی همچنین گروه مواد معدنی معادن یاد شده را شامل 66 مورد مواد غیر فلزی, فلزی و مصالح ساختمانی برشمرد. قرایی گفت: این معادن در شهرستان های مشهد, تایباد, تربت جام, تربت حیدریه, سبزوار, کاشمر, گناباد, نیشابور, خواف و قوچان کشف شدند.        

 سید محمد حسین رحیمائی- احسان اسماعیل پور مطلق  

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٥

افتتاح 5 هزار و 600 میلیارد تومان طرح معدنی

احمد هراتی نیک, رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) از افتتاح 36 طرح معدنی و صنایع معدنی در سال جاری به ارزش5 هزار و 600 میلیارد تومان خبر داد. وی با بیان اینکه 36 طرح معدنی بیشتر در زمینه های فولاد, آلومینیوم, سیمان و مس است؛ گفت: ارزش 13 طرح فولادی که در سال جاری بهره برداری می شوند 2 هزار و 800 میلیارد تومان است؛ همچنین 7 طرح دیگر نیز در زمینه تولید آلومینیوم به ارزش 945 میلیارد تومان امسال بهره برداری خواهد شد و یک طرح تولید مس نیز یک هزار و 112 میلیارد تومان است. وی خاطر نشان کرد: یک طرح سیمانی قابل افتتاح در بخش سیمان نیز به ارزش 110 میلیارد تومان امسال بهره برداری خواهد شد. وی با اشاره به افزایش 5 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد کشور در صورت اجرای طرح های توسعه ای در سال جاری گفت: با ظرفیت سازی هایی که قرار است امسال در بخش های فولاد خام, محصولات فولادی, مس کاتد, آلومینیوم, آلومینا, کنسانتره و زغال سنگ ایجاد شود, کشور مسیر پیشرفت را به سهولت طی خواهد کرد.

 سید محمد حسین رحیمائی- احسان اسماعیل پور مطلق

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٥

تسریع در توسعه میادین فلات قاره

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: تصمیم گیری درباره قرارداد توسعه مخازن زیر پوشش این شرکت شتاب می یابد. همچنین قرارداد توسعه میدان های لاوان, فارسی, کیش در سال جاری نهایی می شود. وی پیشنهاد مالی شرکت او.ان.جی.سی به منظور توسعه میدان فارسی, اواخر سال گذشته به وسیله شرکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نهایی شد و بررسی مباحث فنی و قراردادی این میدان در حال انجام است. وی تصریح کرد: توسعه میدان فارسی در دو فاز انجام خواهد شد که شرکت خارجی مذکور , طرح جامع توسعه میدان گازی فارسی را خرداد ماه امسال به شرکت نفت فلات قاره ایران ارائه می کند که پس از دریافت طرح جامع, مذاکرات فنی, حقوقی و مالی آغاز می شود و در سال جاری عملیات اجرایی توسعه میدان فرزاد-ب را که یک میدان بزرگ گازی با ذخیره گاز درجای 12 تریلیون فوت مکعب در بلوک فارسی است, آغاز می شود. وی همچنین از نهایی شدن پیشنهاد فنی و مالی توسعه میدان لاوان از سوی یک شرکت لهستانی خبر داد و گفت: به منظور توسعه این میدان با کشور لهستان موافقت نامه ای امضاء شده است و با نهایی شدن پیشنهاد فنی و مالی آن در نیمه اول امسال, این قرارداد نیز طی سال جاری امضاء می شود .

محمد حسین رحیمائی-احسان اسماعیل پورمطلق

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٥

توافق 12 میلیارد دلاری ایران و عمان برای توسعه میدان گازی کیش

قائم مقام وزیر نفت از توافق 12 میلیارد دلاری ایران و عمان برای توسعه میدان گازی کیش خبر داد و گفت: تا سه ماه آینده این تفاهمنامه به مرحله امضای قرارداد خواهد رسید. علی کردان گفت: فاز اول کاردر خشکی و 2 فاز دیگر در دریا می باشد. مدت زمان اجرای قرارداد 4 سال و حجم اعتبارات مورد نیاز دو فاز اول 7 میلیارد دلار و تا پایان فاز سوم 12 میلیارد دلار برآورد شده است. وی در ادامه یادآور شد: تأمین منابع لازم برای توسعه این میدان بر عهده عمان بوده و قرارداد نیز به شکل بیع متقابل منعقد شده است. میدان گازی کیش دارای 48 تریلیون فوت مکعب گاز درجا است که در فاز اول روزانه یک میلیارد فوت مکعب دیگر افزوده می شود. به گفته وی, فرمول تعیین قیمت در این قرارداد همانند قرارداد صادرات گاز به سوئیس براساس 50 درصد قیمت نفت خام و 50 درصد قیمت فراورده های نفتی به اضافه قیمت منطقه ای است تا سه ماه آینده این قرارداد باید به مرحله امضاء برسد.                                                                                                                .احسان اسماعیل پور مطلق- سید محمد حسین رحیمائی

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٥

آغاز مرحله دوم توسعه میدان نفتی فوق عظیم آزادگان

اجرای طرح توسعه میدان نفتی آزادگان تا سقف 30 هزار بشکه در روز آغاز شد. مدیر عامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب گفت: روزانه 20 هزار بشکه نفت در این میدان تولید می شود که با اجرای طرح توسعه این میزان به 50 هزار بشکه در روز خواهد رسید. حسن بیگلو افزود: این طرح از اول اردیبهشت آغاز شده است و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. وی گفت: برای اجرای این طرح حفر 8 حلقه چاه, 150 کیلومتر خط لوله انتقال 12 اینچ, دو مجموعه تفکیک نفت و گاز و تأسیسات جانبی در این مرحله, برنامه ریزی شده است. میدان نفتی آزادگان با نفت درجای 33 میلیارد بشکه با مساحتی نزدیک به 900 کیلومترمربع یکی از میدان های فوق گسترده جهان است که پس از کارشکنی شرکت انیپکس ژاپن در آغاز عملیات, تولید نفت آن توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مدتی کمتر از پیش بینی ژاپنی ها انجام شد. احسان اسماعیل پور مطلق - سید محمد حسین رحیمائی

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٢

اروپا به گاز ایران نیاز دارد

 سیزدهمین دور از نمایشگاه نفت با انبوهی از تجارب بین المللی برای شرکت های داخلی پایان یافت.در دوری جدید که  صاحبان تکنولوژی جهان در حوزه انرژی علاقه مندی خود را بیش از پیش برای مشارکت با شرکت های ایرانی اعلام کردند که نشان دهنده اهمیت بازار انرژی ایران تلقی می شود. مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران در یکی از غرفه های نمایشگاه درخصوص صادرات گاز ایران از طریق خط لوله نو باکو به اروپا اظهار داشت: خط لوله تعریف شده 3800 کیلومتری اتحادیه اروپا هرگز بدون ایران اجرایی نخواهد شد. نصرت الله سیفی در مورد امضای تفاهمنامه کشور عراق با اتحادیه اروپا برای صادرات گاز و این که ممکن است شرکای نوباکو عراق را به جای ایران برای تأمین گاز خود انتخاب کنند, گفت: عراق در شرایط فعلی بشدت با کمبود گاز و برق روبروست و حداقل در یک بازه زمانی 10 ساله هرگز نمی توان متصور بود که گاز عراق تأمین کننده مناسبی برای طرح نوباکو باشد.او همچنین افزود: ایران از نظر صادرات گاز دارای پتانسیل فراوانی است ضمن آنکه طرح شاه دنیز آذربایجان به تنهایی برای تأمین فاز اول خوراک طرح  نوباکو کافی نیست.  به گفته وی طبق برنامه تدوین شده , ایران تا سال2020 میلادی 96 میلیارد مترمکعب گاز به بازارهای جهان صادر خواهد کرد. وی در عین حال افزود: قرارداد با سوئیس قطعاً اجرایی خواهد شد؛جهت تولید گاز مایع در پروژه های ال.ان.جی در پارس جنوبی با آلمان و ایتالیا هم مذاکرات جدیدی آغاز شده است که بزودی نتایج آن اعلام خواهد شد. وی  در نهایت در مورد اظهارات اخیر گوردون براون نخست وزیر انگلستان در گفتگو درباره درخواست امریکا در خصوص تحریم در زمینه ساخت ال.ان.جی تأکید کرد: اروپا به شدت به گاز ایران نیازمنداست و ایران نیز با توانمندی های جدید که  به دست آورده است  در سالهای نزدیک در عرصه تکنولوژی و بازار گاز مایع جهان حضوری قدرتمند خواهد داشت.                                                               

احسان اسماعیل پورمطلق - سید محمد حسین رحیمائی                                                                                                                                                                                

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٢

افزایش ۴۸ درصدی تعداد معادن فعال

معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع و معادن گفت: تعداد معادن و واحدهای صنایع معدنی فعال کشور در سال ۸۵  از ۱۱ هزار و۲۹۵ واحد به ۱۶ هزار و ۸۴۵ واحد در سال ۸۶ افزایش یافته که ۴۸ درصد رشد داشته است. به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن , محمد مسعود سمیعی نژاد با بیان اینکه معدن و صنایع معدنی در اقتصاد ملی از جایگاه مهمی برخوردار است, گفت: طبق مطالعات انجام شده, به ازای هر دلار هزینه شده در معادن و صنایع معدنی, سه دلار به تولید افزوده می شود. وی با بیان اینکه بیشتر معادن کشور در مناطق محروم واقع شده اند, گفت: اگر به دنبال توسعه مناطق محروم هستیم باید در مسیر توسعه معادن کشور حرکت کنیم. به گفته سمیعی نژاد سهم بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی ۵  درصد, در حوزه جوازهای تأسیس کل کشور ۲۵ درصد و در اشتغالزایی کل کشور ۳۰ درصد است. وی افزود: تولید فولاد خام کشور در سال قبل به ۱۰/۲ میلیون تن, کنسانتره سنگ آهن به ۲۲ میلیون تن, آلومینا به ۲۰۲ هزار تن, کنسانتره زغال سنگ به بیش از یک میلیون تن و سیمان به بیش از ۴۰ میلیون تن افزایش یافته که طبق آمار ۲۰ درصد از صادرات غیرنفتی و ۳۰ درصد از صادرات بخش صنعت و معدن در سال قبل متعلق به معادن و صنایع معدنی است.

 سید محمد حسین رحیمائی احسان اسماعیل پور مطلق

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٢

یازده طرح بزرگ صنعتی و معدنی تا پایان اردیبهشت در کشور به بهره برداری می رسد

احمد علی هراتی نیک معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران در حاشیه بازدید از بزرگترین کارخانه زغال شویی کشور در طبس اعلام کرد: ۱۱ طرح بزرگ صنعتی و معدنی با هزینه ای بالغ بر ۹ میلیارد ریال تا پایان اردیبهشت در کشور راه اندازی خواهد شد. وی افزود: بخشی از این طرح ها شامل گندله سازی اردکان و گل گهر, کک سازی زرند, سنگ آهن جلال آباد , زغال سنگ طبس, پتاس خور بیابانک, خط چهارم تولید کنسانتره چادرملو و... است. وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی معادن زغال سنگ پروده طبس, کشور از واردات زغال سنگ بی نیاز خواهد شد. وی هدف از اجرای طرح زغال سنگ طبس را تولید سالانه ۷۵۰ هزار تن کنسانتره زغال سنگ کک شو دانست و افزود: این کارخانه زغال شویی قادر خواهد بود در ساعت ۳۰۰ تن زغال را شستشو دهد . وی شمار افراد مشغول به کار در معادن طبس را۱۱۰۰ نفر دانست وگفت: با راه اندازی این۱۱ طرح  بزرگ صنعتی و معدنی, ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه خواهد شد وظرفیت آلومینیوم کشور نیز به ۵۰۰  هزار تن می رسد.                           

  سید محمد حسین رحیمائی-احسان اسماعیل پور مطلق     

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


۱۳۸٧/٢/٢٢

افزایش ذخایر گازی میدان های گلشن و فردوسی

پس از تأیید وجود حدود 4/1 میلیارد بشکه ذخایر نفتی در بلوک مهر و تجاری شناخته شدن آن، پیش بینی می شود که مذاکرات توسعه این بلوک با شرکت او.ام.وی اتریش تا اوایل تیرماه نهایی شود. سید محمود محدث، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: به این منظور جدول زمان بندی برای مذاکرات تهیه شده که با نهایی شدن مذاکرات قرارداد امضا خواهد شد.گفتنی است, قرارداد اکتشاف بلوک مهر در اردیبهشت سال 1380 با شرکت او.ام.وی امضا شد که مدت اجرای قرارداد 4 سال پیش بینی شده بود؛ جمع بندی توسعه این میدان نیز با شرکت متن نهایی شده است. همچنین ایشان افزود: در حال حاضر 600 کیلومتر لرزه نگاری در بلوک خرم آباد توسط شرکت نروژی هیدرو انجام شده است که قرار است از این پس کار با سرعت بیشتری دنبال شود. وی کشف میدان های گازی سفیدداخور با ذخیره 5/11 تریلیون فوت مکعب, فارسی با ذخیره 4/11 تریلیون فوت مکعب, کشف لایه نفتی سازند ایلام با ذخیره درجای 2/2 میلیارد بشکه نفت, افزایش ذخایر گاز میادین گلشن و فردوسی به 50 تریلیون فوت مکعب را از مهمترین اقدامات انجام شده در بخش اکتشاف در سال گذشته عنوان کرد.                                                                                                                        

احسان اسماعیل پورمطلق- سید محمد حسین رحیمائی

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering



 


 


آرشيو ماهيانه


آرشيو ماهيانه




وب لاگ دوستان




Danshjoo List
LOGO


دانشجويان معدن دانشگاه صنعتي سهند


دانشجويان معدن دانشگاه ‌قزوين


اجرای شاتکریت


مجموعه مقالات صدري زاده


وبلاگ معدن و زمين‌شناسي


انجمن مهندسي معدن


سايت مهندسي معدن


پيش بيني زمين لرزه


مهندسي هسته‌اي


معدن و توسعه


زمين و معدن


علوم زمين


زمين








لينك سايت هاي خارجي


www.miningequipmentinc.com


www.wirth-europe.com


www.rockscience.com


www.rocscience.com


www.minninglife.com


www.infomine.com


www.gunform.com


www.dmm.org.uk


www.mintec.com


www.mmsi.com


www.e-mj.com


www.wme.com





لينك سايت هاي ايراني


www.iranianminers.com


www.mine-house.com


www.gsi-info.com


www.irtasite.com


www.mim.gov.ir


www.mine-ir.com/


www.irsme.com


www.mesau.ws


www.immp.org


www.gsi.org.ir


www.ngdir.ir



Google



آمار سايت



در باره من


 

 

 

Copyright © 2003 by hossein023.persianblog.ir

هر گونه استفاده از اين مطالب فقط با درج نام وبلاگ و آدرس وب لاگ و نام نويسنده و بدون ايجاد هيچ تغييري در متن يادداشت مجاز مي باشد