<مهندسي معدن>


مهندسی معدن


 

وب لاگ تخصصي مهندسي معدن

 

۱۳۸٧/٥/۳٠

سکوی ایران- البرز در انتظار حفاری خزر

سرانجام حفاری دریای خزر امسال همزمان با یکصد سالگی صنعت نفت آغاز خواهد شد. حفاری دریای خزر توسط دکل حفاری نیمه شناور ایران- البرز انجام می شود و در این زمینه تاکنون یک حلقه چاه آزمایشی نیز در عمق 62 متری با موفقیت حفر شده است. ساخت این سکو یکی از طرح های بزرگ کشور با فن آوری فعالیت در آب های عمیق است که انتقال دانش فنی خارجی را به همراه داشته است. سکوی ایران البرز می تواند عملیات حفاری را به صورت نیمه شناور تا عمق 1030 متر از سطح آب و تا شش هزار متری بستر دریا انجام دهد. این سکو حدود 14 هزار تن وزن دارد که 120 نفر روی آن فعالیت خواهند کرد. این سکوی حفاری نیمه شناور با تثبیت موقعیت از نوع لنگر اندازی و مناسب برای عملکرد در دریا با موج تا 21 متر در شمال کشور در شهرستان نکا طراحی و ساخته شده است.اجزای اصلی سکو شامل عرشه، دو پانتون برای تأمین شناوری سکو و چهار ستون جهت اتصال به پانتون های سکوی اصلی و تجهیزات فوق مدرن مانند:درا ورکس و تاپ درایو است؛همچنین امکان تولید 4/11 مگاوات برق توسط دیزل ژنراتور آن وجود دارد. همچنین همه مراحل ساخت، نصب و به آب اندازی سکو نیز به وسیله نیروهای متخصص ایرانی انجام شده است. مدیرعامل شرکت حفاری شمال می گوید: این دستگاه آماده آغاز فعالیت است و در صورت تأمین شناورها فعالیت خود را آغاز می کند. اصغر رفیعی افزود: در حال حاضر نیروهای شرکت کاسل چین در نکا مستقر شده اند تا به محض تحویل دکل حفاری ایران البرز عملیات حفاری در دریای خزر را آغاز کنیم.به گفته او به منظور راه اندازی سکوی نیمه شناور ایران البرز و تکمیل پایگاه پشتیبانی بندر نکا برای تجهیز این بندر بیش از 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده، به گونه ای که این پایگاه تبدیل به یکی از فنی ترین مناطق برای ارائه خدمات حفاری در دریای خزر شده است.                                                 

 سید محمد حسین رحیمائی، احسان اسماعیل پور مطلق

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering 


۱۳۸٧/٥/۳٠

اکتشاف بیش از 3 میلیارد بشکه نفت

امسال 3 میلیارد و 70 میلیون بشکه در 4 میدان نفتی جدید کشف شده است.سید محمود محدث، مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفتگو با واحد مرکزی خبر گفت: در میدان جفیر 750 میلیون بشکه، در میدان نفتی بالارود یک میلیارد و 300میلیون بشکه، در میدان نفتی عسلویه شرقی 500 میلیون بشکه و در میدان نفتی اروند 520 میلیون بشکه نفت درجا کشف شده است.                        

احسان اسماعیل پور مطلق – سید محمد حسین رحیمائی

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering 


۱۳۸٧/٥/۳٠

شمارش معکوس برای بهره برداری از فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی

مشاور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: شمارش معکوس به منظور شروع بهره برداری از مراحل شش ، هفت و هشت پارس جنوبی آغاز شده است. به گزارس روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس محمدرضا عبدیایی با بیان این مطلب افزود: از هفته آینده گاز مورد نیاز راه اندازی مرحله ششم پارس جنوبی به طور مستقیم از سکوی دریایی مراحل مذکور دریافت می شود  و بدین ترتیب عملیات راه اندازی این مراحل با گاز تولیدی خود این طرح محقق خواهد شد. وی ادامه داد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی کلی مراحل یاد شده در بخش دریا (فراساحل) و بخش خشکی(ساحلی) در مجموع 97 درصد است که میزان رشد فیزیکی در بخش دریا حدود 94 و در بخش خشکی 98 درصد است. از فازهای 9 و 10 پارس جنوبی نیز در پائیز امسال حدود 50 میلیون فوت مکعب گاز به شبکه ملی گاز کشور تزریق خواهد شد.    

احسان اسماعیل پور مطلق- سید محمد حسین رحیمائی

 

 

 

 

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering 


 


آرشيو ماهيانه


آرشيو ماهيانه
وب لاگ دوستان
Danshjoo List
LOGO


دانشجويان معدن دانشگاه صنعتي سهند


دانشجويان معدن دانشگاه ‌قزوين


اجرای شاتکریت


مجموعه مقالات صدري زاده


وبلاگ معدن و زمين‌شناسي


انجمن مهندسي معدن


سايت مهندسي معدن


پيش بيني زمين لرزه


مهندسي هسته‌اي


معدن و توسعه


زمين و معدن


علوم زمين


زمين
لينك سايت هاي خارجي


www.miningequipmentinc.com


www.wirth-europe.com


www.rockscience.com


www.rocscience.com


www.minninglife.com


www.infomine.com


www.gunform.com


www.dmm.org.uk


www.mintec.com


www.mmsi.com


www.e-mj.com


www.wme.com

لينك سايت هاي ايراني


www.iranianminers.com


www.mine-house.com


www.gsi-info.com


www.irtasite.com


www.mim.gov.ir


www.mine-ir.com/


www.irsme.com


www.mesau.ws


www.immp.org


www.gsi.org.ir


www.ngdir.irGoogleآمار سايتدر باره من


 

 

 

Copyright © 2003 by hossein023.persianblog.ir

هر گونه استفاده از اين مطالب فقط با درج نام وبلاگ و آدرس وب لاگ و نام نويسنده و بدون ايجاد هيچ تغييري در متن يادداشت مجاز مي باشد