کنفرانس مکانيک سنگ دو سال يکبار برگزار می گردد - <مهندسي معدن>


مهندسی معدن


 

وب لاگ تخصصي مهندسي معدن

 

۱۳۸۳/۱٠/۱۸

کنفرانس مکانيک سنگ دو سال يکبار برگزار می گردد

رييس دومين کنفرانس مکانيک سنگ ايران، از کاربرد وسيع فعاليت‌‌هاي مکانيک سنگي در رشته‌‌هاي مختلف مهندسي و علوم زمين خبر داد و گفت: به کار گيري اين علم در پروژه‌‌هاي سد سازي و نيروگاه‌‌هاي برق آبي، از اهميت ويژه‌اي بهره مند است.
به گزارش سايت انجمن مهندسي معدن ايران، “ مجتبي غروي” ، هدف از برگزاري اين کنفرانس را فراهم کردن دستاوردهاي تحقيقاتي براي عموم، بهره مند شدن مراکز صنعتي از پروژه‌‌هاي تحقيقاتي، زمينه سازي و امکان ورود اين رشته در صنعت نفت و توسعه آن در صنعت آب و نيروگاه‌‌هاي برق آبي اعلام کرد.
وي افزود: حمايت گسترده شرکت‌‌هاي ساختماني و صنعتي در رشته مکانيک سنگ، نشان دهنده اهميت اين رشته در کشور است.
دکتر غروي، با اشاره به فعاليت شرکت توسعه منابع آب و نيروي ايران در دو دهه اخير، گفت: اين شرکت با طراحي مغارهاي عظيم نيروگاهي و سازه‌‌هاي سد به ويژه در سد و نيروگاه کارون 3،زمينه عملي رشته مکانيک سنگ را فراهم کرده است .
رييس دومين کنفرانس مکانيک سنگ ايران، گفت: کاربرد ديگر علم مکانيک سنگ در مهندسي استخراج و توليد نفت، است و اين علم با سمت گيري و قابليت‌‌هايي که در اين زمينه از خود نشان داده، جايگاه ارزشمندي در صنايع نفتي پيدا کرده است.
غروي افزود: اهميت اين علم در مهندسي استخراج و توليد نفت به گونه‌اي است که کنفرانس جهاني مکانيک سنگ در چين، در سال 2001 ميلادي، به اين نکته منتهي شد که متخصصان مکانيک سنگ بايد از تخصص خود براي حل مشکلات صنعت نفت، استفاده کنند.
رييس دومين کنفرانس مکانيک سنگ ايران، اظهار اميدواري کرد اين کنفرانس بتواند با برقراري پل ارتباطي بين جامعه صنعتي و دانشگاه، گام موثري در ارتقاي رشته مهندسي سنگ بردارد.
دبير دومين کنفرانس مکانيک سنگ ايران نيز، از ارايه بيش از 200 چکيده مقاله به اين کنفرانس خبر داد و گفت: از اين تعداد، 63 مقاله پذيرفته شد که 4 مقاله به زبان لاتين و 59 مقاله به زبان فارسي است.
“ دکتر مرتضي احمدي” اظهار داشت: بر اساس توافقي که در اولين کنفرانس سنگ به عمل آمد، قرار شد هر دو سال يک بار اين کنفرانس برگزار شود اما به علت متقارن شدن اين کنفرانس با کنفرانس “ انجمن تونل سنگ” در سال 82 ، دومين کنفرانس مکانيک سنگ ايران با 9 ماه تاخير و در آذر ماه امسال برگزار شده است.
 هفته نامه معدن و توسعه

حسین رحیمائی

پيام هاي ديگران ()

Mining Engineering 


 


آرشيو ماهيانه


آرشيو ماهيانه
وب لاگ دوستان
Danshjoo List
LOGO


دانشجويان معدن دانشگاه صنعتي سهند


دانشجويان معدن دانشگاه ‌قزوين


اجرای شاتکریت


مجموعه مقالات صدري زاده


وبلاگ معدن و زمين‌شناسي


انجمن مهندسي معدن


سايت مهندسي معدن


پيش بيني زمين لرزه


مهندسي هسته‌اي


معدن و توسعه


زمين و معدن


علوم زمين


زمين
لينك سايت هاي خارجي


www.miningequipmentinc.com


www.wirth-europe.com


www.rockscience.com


www.rocscience.com


www.minninglife.com


www.infomine.com


www.gunform.com


www.dmm.org.uk


www.mintec.com


www.mmsi.com


www.e-mj.com


www.wme.com

لينك سايت هاي ايراني


www.iranianminers.com


www.mine-house.com


www.gsi-info.com


www.irtasite.com


www.mim.gov.ir


www.mine-ir.com/


www.irsme.com


www.mesau.ws


www.immp.org


www.gsi.org.ir


www.ngdir.irGoogleآمار سايتدر باره من


 

 

 

Copyright © 2003 by hossein023.persianblog.ir

هر گونه استفاده از اين مطالب فقط با درج نام وبلاگ و آدرس وب لاگ و نام نويسنده و بدون ايجاد هيچ تغييري در متن يادداشت مجاز مي باشد