نخستين نيروگاه زغال سنگ سوز کشور

با سلام به شما دوستان عزیزی که همیشه یار و یاور من و این وب لاگ بودید . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در ابتدا باید عرض کنم که به دلیل درخواست شما عزیزان مبنی بر دیر بالا آمدن وب لاگ سه تا از قسمت های سایت را کم کردم تا شاید حجم وب لاگ کمتر شده و مشکل دیر بالا آمدن وب لاگ تا حدودی حل بشود حتما به من بگویید که آیا در این کار موفق شدم یا نه .

در ضمن اینکه چند تا لینک سایت خارجی مرتبط به رشته معدن را به قسمت مربوطه اضافه کردم .

واما ...

 دو سه روز پیش یک خبر از یکی از سایت های فارسی خودمان در رابطه با ایجاد یک نیروگاه زغالسنگ سوز در طبس خواندم که به نظرم جالب بود در زیر این خبر را برای شما می نویسم .

 

( عمليات اجرايى نخستين نيروگاه زغال سنگ سوز کشور،در طبس آغاز شد. اين نيروگاه با هدف استفاده از منابع غنى زغال سنگ حرارتى براىتوليد برق ساخته مى شود. معدن زغال سنگى که اين نيروگاه را تغذيه خواهد کرد، درفاصله 90 کيلومترى جاده طبس – يزد قرار دارد و براساس برنامه ريزى صورت گرفته تا 10کيلومتر بصورت روباز برداشت خواهد شد.11.gif

                               سازمان زمين شناسي و اكتشافات معدني كشور )

 

جالب بود نه 35.gif.

من وقتی که اين خبر را شنيدم خيلی خوشحال شدم چون از اين به بعد علاوه بر ذوب آهن اصفهان يک نيروگاه هم از منابع زغال سنگ استفاده می کند .

 

دوستدار شما

حسين

/ 1 نظر / 8 بازدید
زمين شناس

سلام و خسته نباشيد من هم هر وقت كه بتوانم سري به وبلاگ دوستان متخصص ميزنم. در مورد اين خبر نفهميدم كه آيا عدد ده كيلومتر درست است؟ به نظر غير معقول مي آيد. به هر حال موفق وپيروز باشيد.