معرفی يکی ديگه از ماشين های حفر تونل

با سلام خدمت تمام شما عزیزان امروز درباره یکی دیگر از ماشین های حفر تونل به نام رود هدر مطالبی می گم فرق این ماشین با ماشین tbm که در یادداشت های قبلی درباره آن صحبت کردیم این است که این ماشین مقطع تونل را به طور یکجا حفر نمی کند و در ضمن با این ماشین می توان مقطع های متفاوتی از جمله دایره و نعل اسبی و هلالی حفر کرد ولی با tbm فقط می توان مقطع دایره حفر کرد .
این ماشین دارای بازو است و تعداد بازو ها ممکن است یکی یا دوتا و یا بیشتر باشد بسته به نوع ماشین
فرق میکند. این بازوها به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت میکند و به وسیله ابزار برش که روی آن تعبیه شده مقطع تونل را حفر می کند.
در این ماشین عملیات بارگیری مواد هم انجام میشود معمولا در زیر سر مته یک سینی تعبیه شده که مواد حفر شده به داخل سینی ریخته و توسط وسایل تعبیه شده در سینی که در ماشین های مختلف فرق می کند به سمت عقب ماشین برای تخلیه منتقل می شود.
عکس زیر یکی از انواع مختلف رودهدر را نشان میدهد..

t1.23.jpg

/ 7 نظر / 8 بازدید
nasrinkhodabakhsh

با سلام وخسته نباشيد ممنون که به وبلاگ من سر زديد من دبير فيزيک هستم خو شحال می شوم که لطف کرده راجع به فانوسهايی که در معدن برای روشنايی استفاده می شود ودر ضمن اعلام نشت گاز ميکند اطلا عاتی و يا سايتهايی را بگوييد من دنبال تاريخچه شان هستم می دانيد که در اين چراغها قوانين فيزيکی حاکم است موفق باشيد

احسان

سلام. ممنون که سر زدی. اتفاقا خيلی دلم می‌خواست بيشتر در مورد مهندسی معدن بدونم. موفق و پيروز باشی

حسين

سلام ممنونم كه سر زدي وبلاگ خوبي داري موفق باشي

مهیار و مهراز

سلام....خوشحال شدیم به ما سر زدی ...باز هم از این کارو بکن خوشحال میشیم...در ضمن..بابا مهندس تحويل بگير

مصطفی

سلام حسين جان.. موفق باشی