ماشين حفاری تونل

با سلام امروز در مورد یکی دیگر از ماشین های مورد استفاده در حفاری تونلها صحبت می کنم.
/// لازم به ذکر است که مطالب زیر از نشریه منتشر شده توسط شرکت RAMMERبرگرفته شده است ..
این ماشین با هدف اجرای عملیات گوناگون در اجرای تونل های زیرزمینی طراحی و به بازار عرضه شد.ITC قادر است با استفاده از چکش تخریب هیدرولیک RAMMER ساخت کمپانی SANDVIK/TAMROCK سنگ های مسیر خود را تخریب کند . ( EXCAVATION)
سپس به وسیله باکت و بازوی خود عملیات بارگیری مصالح تخریب شده را به کامیون و واگن های ریلی پشت سر خود بنماید . سپس پروفیل تونل را اجرا کرده و عملیات کف سازی مسیر خود را بدون نیاز به استفاده از نیروهای اضافی برای خود انجام دهد. ITC قادر هست هم بر روی ریل ( با سرعتی حدود 15 کیلومتر بر ساعت ) و هم بر روی زمین حرکت کند که این مسئله سبب تسریع جبهه های کاری مختلف می باشد. همچنین قادر است در مدت یک دقیقه خود را بر روی ریل سوار یا پیاده نماید .
ITC با مجهز بودن به دو موتور الکتریکی و دیزلی مجریان طرح را قادر می سازد تا بسته به نیاز خود از هر کدام استفاده نماید عوامل مقایسه ای متعددی سبب ارتقا روز افزون جایگاه ماشین حفار تونل ITC در بین سایر ماشین آلات حفار تونل در جهان شده است که به صورت اجمالی به موارد زیر اشاره می شود ..
1. هزینه سر مایه گذاری کمتر (حدود 25% تا 30% ) نسبت به رودهدر هم ظرفیت
2. هزینه سر مایه گذاری چند برابر کمتر نسبت به T.B.M
3. ریسک کمتر در اجرای پروژه ( قابلیت تغییر سریع در استفاده از ابزلر های حفاری در مواجه با تغییرات پیش بینی نشده از قبیل تغییر در جنس و ساختار زمین شناسی , مقاومت فشاری و غیره)
4. میزان انرژی مصرفی کمتر نسبت به رود هدر هم تراز خود
5. کاهش هزینه های استخراجی به ازای هر متر مکعب حفاری ( حدود 20% الی 35% ) نسبت به رود هدر هم ظرفیت خود
6. حضور دائمی نماینده انحصاری به صورت قرار داد سرویس و نگهداری (CONTRACT (SERVICE برای ارائه خدمات پس از فروش سریع و موثر
7. استفاده از پر سنل کمتر
ITC در سه مدل ITC 112 و ITC 312 و ITC 320 تولید می شود و قادر است تونل هائی با سطح مقطع 8 متر مکعب تا 60 متر مکعب را حفاری نماید.

/ 6 نظر / 6 بازدید
مرتضی

آقا وبلاگ ما که به پای وبلاگ شما نمی رسه... لطفا درباره خبری که نظر ميدی يه چيزی درباره اون بگو... ممنون...Mer30

majid

سلام اطلاعات جالبی است لااقل برای يک زمين شناس . لينک شمارا در صفحه ام قرار می دهم. موفق باشی

سوسن صبا

وبلاگ نويس عزيز؛ باسلام و احترام . از شما دعوت مي کنم از وبلاگ و سايت ما بازديد نموده و با ارائه نظراتتان ياريگرمان باشيد . سوسن صبا ؛ روابط عمومي ايران ديدبان

رهگذر

راست کليک وبلاگت هم قفل اين اُمل بازی ها چيه در آوردی