برگشتم

با سلامی دوباره خدمت شما عزیزان خوشبختانه امتحانات دانشگاه تمام شد و من دوباره به نوشتن مطالبم ادامه می دهم . از اینکه در این مدت که من نبودم شما مرا مورد لطف خود قرار داده و به وب لاگ من سر زدید و پیام گذاشتید ممنون . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در پیامهای شما بعضیها از مطلب قبلی من ناراضی بودند و حرف من را قبول نداشتند بعضی از آنها گفتند که فارغ التحصیل رشته معدن هستند و هنوز کار نگرفته اند. ولی یکی دیگر از آنها گفت که دانشجوی رشته معدن هست و چند تا از رفیقهایش که فارغ التحصیل رشته معدن هستند بعد از فارغ التحصیلی با حقوق عالی مشغول به کار شدند. باید بگویم که آن عزیزانی که گفتند در این رشته کار نیست تا حدودی اشتباه می کنند چون این مسئله برای تمام رشته ها صادق است من پزشکان و مهندسانی را می شناسم که بیکارند من پزشک عمومی ای را می شناسم که بعد از فارغ التحصیلی با پارتی بازی کار گرفته و الان در یک روتا با حقوق معمولی مشغول به کار است و دوستانش هنوز بیکارند . من مهندسان مکانیکی را می شناسم که رفتند و در بنگاه معاملات ملکی شدند دفتردار مهندسان عمران هم که بعد از فارغ التحصیلی می روند و یک دفتر ساختمانی باز می کنن و در آن چرت می زنند از این موارد در طبقه دوم پاساژ ها زیاد است از فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و نساجی و مواد و .... هم که دیگه چیزی نمی گم چون همه چیز معلومه..

پس می بینیم که این مسائل بیکاری مخصوص رشته معدن نیست و برای تمام رشته ها صادق است ولی هستند فارغ التحصیلانی از این رشته ها که با حقوق و مزایای عالی مشغول به کار هستند که به شانس آدم و میزان مهارت او در کار بستگی داره..  خوب سر شما را درد نمی آورم و امیدوارم فارغ التحصیلان تمتم رشته ها همه به سر کار بروند و موفق باشند . لطفا همچنان برای من پیام بگذارید و نظراتتان را بدهید خوشحال می شوم .

دوستدار شما

حسین

 

/ 4 نظر / 9 بازدید
d

سلام

ehsan

سلام وبلاگ بسیار زیبایی دارید لطفا برام بنویسین که چه گرایشی هستین؟ چون منم مهندسی معدن استخراج کرمان می خونم متشکرم

توسعه بابل

سلام دوستان لطفا به سايت ما در آدرس http://www.babol-develop.com هم يك سري بزنيد. اين سايت با اهداف خود نيازمند به ياري شما دوستان مي‌باشد. -- به اميد سربلندي شهرمان --

حسینقلی خان

انجايی که نوشته بوديد پيدا کردن شغل خوب به شانس و تواناي بستگی داره کاملا درسته. اما وزنشون يکسان نيست.۲۰٪ شانس و ۸۰٪ توانايی. بذار يه چيزی رو بی تعارف بگم. بچه های معدن به لحاظ علمی به شدت ضعيفند و البته این ضعف بخشیش مربوط به ضعف استاداشونه. یه مهندس باید بتونه توی اتوبوس و سرپایی معادله دیفراسیل حل کنه. اصول فیزیک و شیمی رو بدونه. مديريت بلد باشه و روابط عمومی بدونه و از همه مهمتر تسلط به دنيای کامپيوتر. اگر چنين کسی رو تو همکلاسیات می شناسی معرفی کن که فردا بره سر کار.یل هر حقوقی که خودش بخواد.